Jdi na obsah Jdi na menu
 


Myspace manuál

20. 8. 2009

MYSPACE – MANUÁL K OVLÁDÁNÍ SLUŽEB


Napsala TARA


1. Www.myspace.com


Základní adresa sloužící k připojení k jednomu z největších komunikačních servrů na světě. Myspace nabízí možnost připojení jak běžným uživatelům tak také skupinám hudebníků či různých firem snažící se propagovat svoji činnost.


2. Jak se přihlásit?


Připojíme se na stránku www.myspace.com a všimneme se modrých okének vpravo ve vyšším středu obrazovky – zadáme e-mail pod kterým jsme se pod službu myspace přihlásili a heslo. Po správném zadání hesla se nám objeví naše stránky, které nám na myspace patří s názvem home, kde my jako administrátoři můžeme vykonávat veškeré změny a využívat funkce jako je posílání zpráv, kontrola nových přátel, posílání komentářů – přidávání fotek atd atd.

Obrazek2.1 Profil


Slouží většinou pouze přátelům, kteří si na něm mohou prohlídnout vaše přátelé, komentáře, vaše poslední příspěvky do blogu, fotky, hudbu či videa. Samotný administrátor během své činnosti na myspace na svůj profil ani nemusí chodit – může na něj jít na konci před odhlášením spíše už jen pro kontrolu zda je všechno a vypadá všechno tak jak chtěl.


3. Jak se orientovat ve svém prostředí „home“?


Po přihlášení k službě myspace nás uvítá naše úvodní fotka a výběr možností které máme jako jsou


Edit/upload photos – úprava či přidání fotografií

Edit/ upload video - úprava či přidání videí

Edit/upload music - úprava či přidání hudby (třeba vytvořit playlist)

Manage blog

atd...

Obrazek


Pokud budeme v levém sloupci pokračovat ve čtení níž postupně na nás vykoukne nad tabulkou Inbox, send message, post bulletin – nejnovější akce které se udály jako například


New comments – máme na naši nástěnce nový komentář

New message – máme novou správu

New photo comments – máme nový komentář naší fotografie

Frien Request – někdo z cizích nás žádá o zařazení do přátel

New Friends – člověk kterého jsme požádali o přátelství nám jej potvrdil

Obrazek


Pokud nad touto tabulkou nic není, znamená to že nás nikdo nijak nekontaktoval.


Pokud budeme nadále pokračovat níž v levém sloupci můžeme číst poslední zprávy našich přátel – tzv Bulletin – což jsou zprávy od našich přátel, kteří nás chtějí o něčem důležitém informovat.

Obrazek


Pokud se podíváme do pravé části naší stránky nalezneme zde hlavní dvě důležité věci a to poslední novinky z blogů našich přátel (o čem právě napsali, atd...) a jako poslední seznam našich přátel (v základní části se zpravidla objevuje prvních 10 přátel – jejích seznam – 10 nej .-si můžeme nastavit i my sami)

Pro zaběhlejší uživatele slouží i lišta úplně nahoře, nad naši fotografií.

Obrazek


Tak obsahuje rovnou všechno po kupě a po přiložení kurzoru myši k jednotlivému poli se nám objeví i nabídka.

Obrazek


Lištu tvoří položky:

Home – vrací na nás na hlavní stranu naší administrace

Profil – v této položce se můžeme podívat nejen na náš profil, ale také Edit profil – což znamená změnit základní údaje obsahující náš profil atd atd

Mail – obsahuje schránku Inbox s našimi zprávami, Friend Request – požadavky na přátelství, přístup ke komentářům...4. Jak poslat zprávu?


Vzhled a služba schránky na myspace se podstatně za uplynulé 2 roky zlepšila a nyní je již posílání zpráv podstatně snadnější. Pokud již máme někoho v přátelích – stačí v podstatě pouze přiložit kurzor myši k jeho ikonce a okamžitě nám z boku vyjedou nejen základní informace ale také nabídka na

Send message – pošli zprávu


nebo


Add coment – napiš komentář na nástěnku

Obrazek


po kliknutí na send message pak již není co řešit – vyjede nám tabulka, kde do prvního volného pole zadáme předmět a do dalšího umístíme svou zprávu. Dole (i nahoře) potom nalezneme tlačítko send, kterým zprávu jednoduše odešleme.


4.1 Chci odpovědět na zprávu, kterou mi někdo poslal – jak?

Obrazek


Po přečtení zprávy, kterou nám někdo zaslal, klikneme nahoře na tlačítko Reply (odpovědět), kdy se nám následovně zobrazí okno pro naši odpověď. Po dopsání stiskneme opětovně tlačítko send.


4.2 Chci poslat zprávu více uživatelům.


Tuto funkci lze využít pouze v případě, že chceme jednu zprávu poslat více uživatelům – kteří JSOU ale v seznamu našich přátel!!

Potom stačí pouze do pole TO (komu) napsat počáteční písmeno z názvu jména našeho přítele a automaticky se nám pod tím v modrém poli objeví celé jméno dotyčného, na které kliknem a on se tak automaticky zařadí do seznamu těch, kdo obdrží námi napsanou zprávu.

Takto lze najednou poslat zprávu až 30 lidem.

Obrazek


5. Jak získat někoho do přátel??


Pokud jsme během prohlídky stránek myspace narazili na nějakého uživatelé (kupříkladu s podobnými zájmy jako jsou ty naše) a chtěli bychom si jej přidat do přátel uděláme to tak že klikneme buď v pravé horní část a nebo v tabulce pod uživatelovou fotkou na políčko

ADD TO FRIENDS a vyčkáme požadavkové tabulky, která nám nabídne možnost abychom uživateli napsali do žlutého pole krátkou zprávu (kupříkladu s vysvětlením proč právě jeho chceme do přátel)Poté klasicky klikneme na pole Add a nyní už je jen na uživateli zda nám požadavek schválí.

Obrazek

Obrazek6. BLOG


Tato služba nabízená společnosti vlastnící Myspace vypadá poněkud zmateně a zpočátku se také může zdát neovladatelná, ale jakmile si zvykneme na složitý způsob neustálého potvrzování na myspace tak se do režimu dostaneme.


Abychom se dostali do svého blogu – musíme být přihlášení. Blog nemusíme zakládat – získá jej automaticky každý uživatel, který si zřídí účet na myspace. Do služby se dostaneme buď z již zmiňované horní lišty o kterém sem se zmiňovala v bodě 3 a nebo z nabídky pod naši hlavní fotkou - s názvem Blog.

Po odkliknutí se nám objeví naše druhé stránky kde je již naše činnost v textu, obrázcích a nebo videa. Pokud již v našem blogu něco je – zobrazí se nám náš poslední příspěvek, pokud ne – budeme mít nahoře pouze informaci – No activity yet.


6.1. Jak do blogu přidat příspěvek??


Jednoduše. Ať je to první či 30tý příspěvek začneme vždy kliknutí v levém sloupci na odkaz POST NEW BLOG a následně se nám zobrazí prostor pro zadání příspěvku. V horním sloupci zadáme subject (neboli předmět) příspěvku. Pro zpestření můžeme vybrat i kategorii do které příspěvek patří (hudba, film, politika....) a do velkého rámečku můžeme následně psát již svůj příspěvek, měnit písmo, barvy). Můžeme přidat i fotku, tato nabídka je umístěna také v panelu rámečku – slouží však pouze pro fotografie z internetu. Pokud chceme vložit foto z našeho počítače – klikněme na kolonku Photo pod rámečkem a následně zde máme možnost UPLOAD Photo – nahraj fotografii.

Takto můžeme přidat i video. Rámeček s textem si lze rovněž přepnout i pro HTML formáty (fotky z photobucket, blingee, playlisty z imeem atd).

Poté klikneme na tlačítko Prewie/post (prohlédnout a poslat) zkontrolujeme a pozor!! - dole musíme zase potvrdit tlačítkem Post! - popřípadě že jsme příspěvek udělali špatně tak na tlačítko Edit – změnit.


7. BULLETIN


Zprávy – tzv. hromadné. Pokud chceme dát kupříkladu informaci která je důležitá pro všechny naše přátelé napíšeme ji v tomto poli touto formou a zprávu odešleme – zobrazí se všem našim přátelům.


!!! Z vlastní zkušenosti však mohu potvrdit že těch oněch tzv.bulettinů je moc a ani já to nestíhám číst, protože pokud to takto v jeden den udělá i našich další 10 přátel automaticky má jeden uživatel toho u sebe moc a může snadno náš příspěvek přehlédnout – pokud je to důležitá zpráva – je lepší napsat hromadnou zprávu (soukromou) všem uživatelům.!


8. COMMENTS


Comments – neboli tzv. komentáře které máme na nástěnce se posílají jednoduše – po kliknutí na add comments (přidej komentář) se nám zobrazí pole kde již vložíme jen požadovaný obsah. Pro vložení obrázku používáme HTML kódy – ALE POZOR!!Ne každý uživatel povolí aby se na jeho nástěnce zobrazovali obrázky a proto se může stát že se nám při vkládání komentáře zobrazí červeně upozornění že nelze použít HTML kódy (mají například i Backstreet boys). V tomto případě pak obrázek vložit nejde a komentář musí být jen písemný.

Podobný princip těchto komentíků je i u nás na lide.cz;-)


Již mě nic moc nenapadá, myspace je totiž smetiště samých odkazů a možností a myslím že manuál by mohl být do nekonečna. Pokud budete mít ještě nějaké dotazy tak klidně piště – ROZHODNĚ JE LEPŠÍ SE ZEPTAT NEŽ UDĚLAT CHYBKU. I já jsem je dělala a stále nikdo nemusí být dokonalý uživatel – jak sami poznáte (vy co myspace nemáte, vy co ano mi to jen potvrdíte) že během užívání tohoto účtu se budete mít neustále co učit protože Myspace se neustále mění.


Dále bych chtěla poprosit – nechce se mi tady rozepisovat jak se mění profil (barvy, pozadí atd...) je to opravdu na hlavu a asi bych přitom psaní zblbla. Jde to naučit se i sám, pokud byste chtěli extrémně pomoct – samozřejmě že pomohu – sejdeme se online třeba na icq a zvládneme to společně, ale jinak bych v rámci Official Czech Backstreet team chtěla změnu profilu a změnu blogu provádět Jen Já Sama. Vždy se s vámi poradím – řeknete mi jak jej chcete změnit – barvy, fotky atd...a já to klidně udělám:-)Pokud to samozřejmě ale umíte, nebudu bránit – ale i tak by jsme se jako admini měli vždycky poradit;-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Are you 18? Come in and don't be shy!

(loveawake.ru, 26. 6. 2022 23:31)

Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru

Test, just a test

(Richardpeerm, 26. 6. 2022 21:44)https://mixfilesmaker.com/

I think, that you have deceived.

(TommyJek, 26. 6. 2022 18:18)

Completely I share your opinion. I think, what is it good idea.
https://santaclausiscomingout.com
https://blackgirls.ws

In it something is. Thanks for the help in this question. All ingenious is simple.

(TommyJek, 26. 6. 2022 1:19)

Certainly is not present.
https://santaclausiscomingout.com
https://kafeboard.com

I consider, that you commit an error. Let's discuss. Write to me in PM, we will talk.

(TommyJek, 26. 6. 2022 1:18)

I join. And I have faced it. We can communicate on this theme. Here or in PM.
https://inc-diary.com
https://minclounge.com

Cyrano Bergerac Edmond Rostand

(Herbertsmene, 25. 6. 2022 23:47)

https://replit.com/@BooksLibs/Download-I-was-no-longer-in-the-mood-8-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-Alfred-Sisley-Selected-Paintings-Epub-1
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Alegria-Mexican-Festival-Vol-6-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-Immaculate-Deception-and-Further-Ribaldries-Yet-An
https://replit.com/@BooksLib/Download-Trumpet-Lessons-Essentials-To-Get-You-Started-Righ
https://replit.com/@BooksLib/Download-The-Vampire-Dancer-How-The-Dancing-Spirit-Never-Di
https://replit.com/@BooksLibs/Download-The-King-Of-Riddles-Challenge-Yourself-With-Trick
https://replit.com/@BooksLib/Download-Cloghan-Castle-In-County-Offaly-Exploring-The-Hist
https://replit.com/@BooksLibs/Download-My-goal-in-life-shall-come-to-pass-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-Eternal-Spring-Street-The-Transformation-Of-Downto
https://replit.com/@BooksLib/Download-Sunlit-and-impearled-10-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-Walter-Cranes-Painting-Book-Containing-twelve-col
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Adventures-of-Huckleberry-Finn-illustrated-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-The-Kindle-Ebook-Format-Start-Converting-Your-Own
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Copywriting-strategies-Writing-powerful-copy-is-a


https://techplanet.today/post/story-about-beautiful-left-behind-landmarks
https://controlc.com/398b08df
https://pastelink.net/ahwnd0d5
https://pasteio.com/xFzMvA0T7gnk
https://pastelink.net/ix3ivhmc

Vincent van Goghs Biography Influential

(Herbertsmene, 23. 6. 2022 4:15)

https://replit.com/@BooksLib/Download-Not-to-shame-them-to-confess-19-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-Travel-Photo-Album-In-JAPAN-2nd-Epub
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Sculpting-Tutorials-Basic-Sculpting-and-Technique
https://replit.com/@BooksLib/Download-A-Pictorial-History-The-Modern-City-Of-BethlehemS
https://replit.com/@BooksLib/Download-The-Light-Shines-in-Darkness-Epub
https://replit.com/@BooksLibs/Download-12-Songs-from-The-Old-Troubadour-From-2002-to-20
https://replit.com/@BooksLib/Download-The-Importance-of-Being-EarnestA-Trivial-Comedy-fo
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Your-arms-wrapped-around-me-4-Epub
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Henry-IV-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-Schalken-the-Painter-Epub
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Aoi-3DCG-Character-Vol1-Erotic-Nude-Art-and-Sexy
https://replit.com/@BooksLib/Download-Then-and-Now-Bethlehem-Exploring-The-History-Of-Beth
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Winter-Nail-Art-Designs-Beautiful-Winter-Nails-Ide
https://replit.com/@BooksLibs/Download-We-passed-the-Setting-Sun-13-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-The-Great-Pyramid-Questions-Surrounding-The-Existe


https://www.geany.org/p/h8TZn/
https://paste2.org/EgjVY1t1
https://www.geany.org/p/mOzmp/
https://www.geany.org/p/5DY0e/
https://controlc.com/78422f54

canvas tent

(DavidWop, 21. 6. 2022 3:30)


40Celsius canvas tent are made from high quality waterproof cotton fabric. They are fast to install in 15 minutes and last for very long time. Free Shipping

중국배대지

(PhillipSof, 20. 6. 2022 17:13)


중국배대지

займ на яндекс деньги без отказа

(CurtisJer, 19. 6. 2022 20:18)

Как найти наиболее подходящий займ на кошелек Яндекс Деньги онлайн? Подборка микрофинансовых компаний, выдающих займ на Яндекс Деньги.

Source:

- https://zaym-yandex-dengi.com
Tags:
займ на яндекс деньги без отказа

중국배대지

(PhillipSof, 18. 6. 2022 21:19)


중국배대지

UICELL

(DavidWop, 17. 6. 2022 15:18)


UICELL Conference Proceeding is published by University of Muhammadiyah Prof. DR. HAMKA (UHAMKA). p-ISSN: 2615-4269; e-ISSN: 2615-2576. It includes all papers presented at UICELL Conference. The articles in this electronic proceeding may have different format from the print versions. Each of the article is subject to minor spelling and grammatical error. Article copyright (c) rests on the authors

Hello!

(Adele, 16. 6. 2022 18:26)

►►► ✅ Where can I pick up my prize? Here? https://is.gd/V2THDJ

Микрокредит

(VirgilMot, 16. 6. 2022 12:04)

https://vzyat-credit-online.com/
Микрокредит срочно онлайн! Без справок и проверок! Зачисление на карту за 5 мин!

является СМИ и не имеет прав аккредитованного ресурса

(Michaeldex, 16. 6. 2022 8:11)

Новостным сайтом не может считаться первый попавшийся ресурс. В соответствии с законом «О средствах массовой информации», принятым в последней редакции Государственной Думой РФ 3 июня 2011 года, для регистрации сайта в качестве СМИ его владельцы должны подать соответствующее заявление. При отсутствии регистрации Роскомнадзора, сайт юридически не является СМИ и не имеет прав аккредитованного ресурса.
https://ruposters.ru/news/politics

Situs Slot

(Horacehonia, 14. 6. 2022 23:33)


LGO4D adalah situs slot gacor terpercaya diantara agen 303 slot terbaik dan terbaru deposit pulsa pragmatic play yang sangat mudah menang di Indonesia

онлайн займ кредитной истории

(Patricklrwj, 14. 6. 2022 3:55)

Здравствуйте господа!
Предлагаем Вашему вниманию замечательный сайт https://dengi-do-zarplaty.ru/
Займ на карту онлайн – популярная микрофинансовая услуга. Ее основными достоинствами, по сравнению с обычным банковским кредитом, выступают: оперативность выдачи денег на карточку и доступность большей части потенциальных заемщиков, включая проблемных, то есть имеющих плохую кредитную историю, текущие долги и непогашенные финансовые обязательства.Займы на карту стали реальной возможностью получить деньги не в банке, что требует много времени и доступно далеко не всем. Важным дополнением становится минимум формальностей при получении займа и лояльность со стороны МФО по отношению к потенциальным клиентам. Получить быстрый займ на карту онлайн можно в случае острой нехватки денежных средств, например, при задержке зарплаты, при обнаружении болезни и т.д.

для улучшения памяти и работы мозга

(EdwardNealk, 13. 6. 2022 23:59)


Таблетки для улучшения памяти и работы мозга взрослым и детям, пожилым и студентам. Список препаратов и цены. В наличии. Купить можно в интернет-магазине в Москве с доставкой по всей России.

Перевозка лежачих больных

(Timothydic, 13. 6. 2022 6:49)

Коммерческие трнспортировка беззащитных болезненных на Столице — очень потребованная услуга у сродственников людишек вместе с узкими перспективами, пожилых бабулек и дедушек, инвалидов. Народная скорая шефство чи реанимобиль безлюдный (=малолюдный) приедет, разве что недвижимому человеку треба поехать на обследование, в больницу ко медицинскому, сверху оттяжка в течение частичный пансионат чи срочно нужно сверху вокзал или аэропорт. То-то всходит тема — яко перевезти маломобильного пассажира? Чтобы настоящего к услугам столичных жителей коммерческий службы милосердного равно санитарного такси.


перевозка на скорой лежачих больных
https://moskva-perevozka-bolnyh-24.ru/

челябинск 74 ру

(ArnoldBip, 12. 6. 2022 11:03)

https://mir74.ru/2010/10/page/4/


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71

následující »